Jdi na obsah Jdi na menu
 


Grey Matter/XLR8/Upgrade/Alien X

13. 2. 2015

Rasa - Galvan (Galván)
Domovská planeta - Galvan Prime-Planeta na vysokém stupni vědeckéhopokroju/Galvan Mark II
České jméno - Šedá Hmota

Nadání:

Nesmírné inteligentní a technicky nadaný.

Slabosti:

Není stavění na přímý boj.

Vzhled:

Velmi malý (13 cm) mimozemšťan se sližkou kůží a ostrými zuby.

Popevé se objevil v epizode:Ben 10 1x2.Washington před naším letopočtem

Grey Matter je jeden z prvních Benových mimozemšťanů a taky ten nejmenší mimozemšťan.  Je vysoký asi 12 cm. I když je malý a ne moc zdatný bojovník, je vysoce inteligentní a expert na každou technologii. Má taky ostré zuby, lepkavé ruce a nohy, díky kterým dokáže šplhat po zdech. Azmuth který vytvořil Omnitrix je také Galván.

Grey Matter má malinké tělo a v porovnání s ním má docela velkou hlavu. Jako Galvan je velmi chytrý. Má lepkavé nohy a ruce, díky kterým může šplhat po stěnách. Svůj znak Omnitrixu nosí na zádech.

Grey Matter s výškou jen přes pár centimetrů, je další z Benových původních mimozemšťanů a kromě Nanomecha je nejspíš i ten nejmenší. Ben používá docela často, ale většinou hlavně proto, že mu ho vybere Omnitrix.

Grey Matter Když Ben potřebuje skutečně bystrý intelekt,promění se v Grey Mattera.Tento malý mimozemšťan je schopen vlézt do sebesložitějšího přístroje a ovládat ho ze vnitř.

Rasa - Kineceleran (Kincelerán)
Domovská planeta - Kinet-Planeta prudkých elektromagnetických bouří
České jméno - Akcelerátor

VzXLR8 vypadá trochu jako ještěr. Má tlustý modročerný ocas. Má na hlavě něco jako helmu, kterou si dá dolů, když se chystá k běhu. Svůj znak Omnitrixu nosí na hrudi.

XLR8 se Ben promění vždy,když potřebuje být rychlý jako blesk.Jeho neskutečná rychlost mu umožňuje vyběhnout po příkré zdi i površích příliš měkkých pro nomální pohyb.Jako je bahno,nebo voda.

Nadání:Dokáže běžet rychlostí až 500 KM/H

Slabosti:

Není stavěný na boj a ovlivňuje ho přítomnost magnetu a elektrické energie.

Vhled:

Modrá kůže,ostré rysy a veliké nohy

XLR8 je úplně nejrychlejší mimozemšťan, kterého kdy Ben měl. Ben ho využívá jen o něco víc než Upgrada. Je tak rychlý, že za pár minut, možná i sekund se dokáže dostat na druhou půlku planety.

Rasa - Galvanic Mechamorph (Galvanský Mechomorf)
Domovská planeta - Galvan B-Původně měsíc na němž se nedopatřením vyvinul život
České jméno - Molekulák

Nadání:Dokáže splynout s jakýmkoli strojem a vylepšit ho,z oka může vasílat plazmový paprsek.

Slabosti:Může ho poranit útok elektřinou nebo rzí.

Vzhled:

Kůže z tekutého kovu,má jediné oko.

Upgrade má přední stranu těla bílou a zadní stranu těla černozelenou, ke které patří i celá hlava. Na hlavě má jen jedno velké oko a žádné ústa. Svůj znak Omnitrixu nosí na hrudi.

Upgrade má neuvěřitelně skvělou schopnost získat kontrolu nad každou elektronickou technologií. Technologii, kterou ovládne může i něco přidat, jako například nějaké zbraně a podobně. Po jeho úpravách taky technologie má stejnou barvu, jako jeho zadní strana těla. Ben ho používá docela často, ale zdaleka ne tak často, jako své ostatní přeměny.

Upgrade pokud Ben chce vylepšit či změnit jakýkoli stroj,promění se v upgrada.Upgrada totiž umí splynout s kovy a cestovat například po dratech.

V češtině: Alien X/Mimozemšťan X

Rasa: Celestialsapien

 

Domovská planeta: Forge of Creation

Poprvé se objevil v epizode:Alien X  1x13-X=Ben+2

Alien X je snad Benova nejsilnější proměna, a dosud se v něj odvážil proměnit jen dvakrát. Alien X dokáže deformovat realitu a splnit skoro jakýkoli cíl, který si Ben usmyslí. Mají-li jeho schopnosti nějaká omezení, zatím o tom nikdo neví.  Je tvořen třemi osobnostmi - Serenou, Bellicusem a Benem. Než Alien X něco podnikne, musejí s tím souhlasit všichni tři. Vždycky je to problém, protože Ben, Serena a Bellicus mají většinou rozdílné názory.